Zachęta do wpisu do Księgi Trzeźwości w naszej parafii 2007-02-18

Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy dni Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest w naszej tradycji, że Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Między innymi wielu z nas rezygnuje z picia alkoholu, czy pa­lenia tytoniu. Prosimy Was, abyście uzewnętrznili to zobowiązanie składając podpis w Księdze Trzeźwości. Ci którzy piją, że w imię Chrystusa ukrzyżo­wanego walczą ze swoją słabością. Nie pijący dają świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.

Dlatego zachęcamy do uzewnętrznienia swojego stylu życia bez alkoholu, nawet tych, którzy kiedyś takie zobowiązanie składali na całe życie. Jest to wa­sze ponowienie tych przyrzeczeń, a dla parafii świadectwo, że są wśród nas lu­dzie niepijący, ludzie traktujący poważnie Wielki Post, Kościół i jego Pasterzy.

Propozycja wpisu do Parafialnej Księgi Trzeźwości:

Jako uczeń Chrystusa, mając świadomość moralnych i społecznych skutków picia alko­holu postanawiam podjąć dobrowolnie zobowiązanie abstynencji od spożywania napo­jów alkoholowych. Ponadto nie będę napojów alkoholowych kupował, ani nikogo nimi częstował. Zobowiązanie to podejmuję na okres WIELKIEGO POSTU (tj. od 21 lutego do 8 kwietnia 2007 r.) w wiadomej sobie intencji i uzewnętrzniam niżej złożonym podpisem.