VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 lutego 2007 r. 2007-02-18

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 40 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: „Maryjo, pomóż nam żyć w trzeźwości”. W czasie dzisiejszej Eucharystii prośmy Boga za wszystkich, którzy swoim przykładem życia dają nam wzór radosnego spędzania spotkań w gronie rodzinnym a także z kolegami i przyjaciółmi bez sztucznych podniet. Prośmy dzisiaj: Maryjo, pomóż radośnie przeżywać podjętą ofiarę abstynencji tym, którzy z motywów miłości bliźniego zrezygnowali ze spożywania napojów alkoholowych, kupowania ich i częstowania nimi.

Przypominamy że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie na jego utrzymanie i rozbudowę. Bóg zapłać w imieniu Ks. Biskupa Ordynariusza i Ks. Rektora za ofiary na ten cel.


1. Dzisiaj ostatnia niedziela 40 Godzinnego Nabożeństwa. Porządek Adoracji będzie podobny jak w ubiegłe niedziele. Dzieci rozpoczną Adorację od godz. 14.30. od godz. 15.00 adorują Matki, Niewiasty, od godz. 16.00 Ojcowie. Młodzież szkolna i pracująca będzie adorować od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Tak pokierujmy swoim czasem aby brać udział w tym ostatnim 40 Godzinnym.

2. W najbliższą środę przypada Popielec. Przez symboliczny gest posypywania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Wielki Post – to czas święty, czas szczególny. Przyjmujemy go jako dar Boży, abyśmy na nowo odnaleźli drogi naszego życia wiodące na szlaki zgodne z wolą Stwórcy. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Mszą św. o godz. 18.00. Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne w Diecezji.

3. Biskupi polscy w liście pasterskim, odczytywanym w naszych kościołach 14 stycznia, pisali: „Pragniemy, aby Środa Popielcowa 21 lutego br. była dniem modlitwy i pokuty całego duchowieństwa polskiego. Niech we wszystkich kościołach naszych diecezji zostaną odprawione nabożeństwa do Miłosiernego Boga o wybaczenie błędów i słabości w przekazywaniu całej Ewangelii. Jako duchowni jesteśmy „z ludu wzięci”, jesteśmy częścią społeczeństwa polskiego, które całe potrzebuje odwrócenia się od zła i pełnego nawrócenia”. Zapraszamy wszystkich wiernych, by stanęli razem z nami w pokornej modlitwie do Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata.

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i o dobre przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych, o powołania kapłańskie i zakonne oraz o szczere pojednanie się z Bogiem i braćmi.

5. Także od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości na ołtarzu Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na dowolny okres i wpisania się do niej. Wpis jest bardzo zobowiązujący ale i dający siłę do wytrwania. Można będzie skorzystać z pomocnego tekstu z treścią wpisu.

6. W piątek rozpoczynają się piękne nabożeństwa wielkopostne. W piątki będzie Droga Krzyżowa dwa razy. Pierwsza Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00 a po niej Msza święta. Druga w intencji Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację o 20.00. W niedziele Gorzkie Żale będą o godz. 17.00. Kierujemy serdeczne zaproszenie do wszystkich: do dzieci, do młodzieży i starszych by brali udział w tych pięknych nabożeństwach pasyjnych. Zechciejmy przez liczny udział w nich podtrzymać piękną tradycję naszych Ojców i Matek. Podczas Gorzkich Żali będzie jak zwykle składka na kwiaty i dekorację do Grobu Bożego, Ciemnicy i ołtarza.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców po Mszy św. o godz. 7.00. Prosimy o sumienną obecność.

8. Sakramentu Bierzmowania dla klas III Gimnazjum będzie w naszej parafii 9 III 2007 o godz. 17.00. Przygotowanie prowadzą: Ks. Tadeusz i Ks. Paweł uczący te klasy. Szczegóły Bierzmowania będą podane później.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Jan Cieśla l. 74. Rodzinie składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

11. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary do skarbonki na ogrzewanie kościoła. Poprzednia zbiórka w styczniu wyniosła 674. złote i 45 groszy.

12. Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 15 informuje, że zapisy do przedszkola dzieci od 3 do 6 lat na rok szkolny 2007/ 2008 odbywają się w dniach od 1 marca do 15 kwietnia 2007. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

13. Zanim wrócimy do naszych domów, prośmy Boga o błogosławieństwo, abyśmy zawsze wypełniali Chrystusowe wezwanie do miłości i dążyli do trzeźwości. Wszystkim na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.


<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie