VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LUTEGO 2007 ROK 2007-02-11

Gromadzimy się w naszej świątyni, by uczcić Boga w Trójcy Jedynego, słuchać jak będzie nam wyjaśniał Pisma i razem z Chrystusem złożyć Najświętszą Ofiarę. On sam pouczy nas dzisiaj, że aby być szczęśliwym, trzeba Mu zaufać, a swoje życie osobiste, rodzinne, zawodowe, sąsiedzkie oprzeć na trwałych fundamentach Jego nauki. Powierzmy się dzisiaj Panu z całą otwartością i wiarą, że jako najlepszy Ojciec wysłucha naszych błagań i da nam pokój serca. W szczególny sposób dzisiaj w Światowy Dzień Chorego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes polecajmy naszych chorych, cierpiących, w domach, szpitalach, w miejscach opieki, hospicjach a także tych wszystkich, którzy się nimi opiekują i poświęcają się dla nich w różny sposób a więc lekarzy, pielęgniarki wolontariuszy. Z chorymi łączmy się duchowo i polecajmy opiece Matki Bożej.Przypominamy, że dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytuł jej prowadzenia. Bóg zapłać za hojniejsze ofiary na ten cel.


1. Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek

2. O godz. 10.30 będzie specjalna Msza św. dla Chorych, Emerytów, Rencistów i wszystkich opiekujących się Nimi, połączona z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na wzór jaki odbywa się w Lourdes. Pomóżmy wszystkim by mogli wziąć w nim udział.

3. Porządek Adoracji - 40 Godzinnego Nabożeństwa będzie dzisiaj następujący; Adorację rozpoczynają dzieci od godz. 14.30, od godz. 15.00 adorują Matki, od 16.00 Ojcowie a od godz. 17.00 Młodzież żeńska i męska. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej Adoracji 40 Godzinnego Nabożeństwa i tak pokierujmy swoim czasem aby w wyznaczonym terminie trwać przy Chrystusie Eucharystycznym. Jeśli ktoś nie może w tym czasie niech przyjdzie na adorację w dowolnej porze.

4. W najbliższą środę, 14 lutego przypada liturgiczne wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy i wszystkich narodów słowiańskich oraz św. Walentego biskupa, patrona zakochanych. Polecajmy ich przemożnemu wstawiennictwu sprawy Europy, naszej Ojczyzny i sprawy naszych serc.

5. Także w środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przyjdźmy jak najliczniej na Mszę św. o godz. 17.00 i pozostańmy na Nowennę.

6. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II, która jak zwykle jest o godz. 20.00. Uczestnicząc w niej wyrażamy naszą wdzięczność Ojcu świętemu za Jego wielką posługę na Stolicy Piotrowej.

7. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W imieniu Ks. Biskupa Ordynariusza i Ks. Rektora prosimy o wsparcie tej uczelni i budowę Seminarium. Natomiast przed kościołem będą zbierane ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Pamiętajmy o tym.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. Przypominamy wszystkim, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa o potrzebie posiadania Kursu Przedmałżeńskiego. W najbliższą niedzielę 18 lutego rozpocznie się taki kurs w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie o godz. 20.15. Potrwa on przez Wielki Post. Więcej szczegółów podczas jego rozpoczęcia.

10. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. Stefana Jaracza w Tarnowie informuje, że rozpoczyna zapisy do klasy pierwszej rocznik 2000. Do zapisu należy zgłosić się z aktualnym dokumentem potwierdzającym miejsce zameldowania dziecka oraz datą urodzenia i peselem. Jeżeli dziecko będzie pełniło obowiązek w innej szkole proszę o zgłoszenie w której.

11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będzie przyjęcie do grona ministrantów obecnych kandydatów. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę uroczystość Rodziców i rodziny.

12. Niech ufność, którą pokładamy w naszym Panu, zostanie umocniona darem Jego błogosławieństwa, które teraz przyjmijmy. A na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie