NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7 STYCZNIA 2007 ROK 2007-01-07

Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka okres Bożego Narodzenia. Kościół każe nam odbyć wędrówkę nad Jordan, gdzie Jan Chrzciciel udzielał chrztu nawrócenia. Przypomnijmy sobie dzisiaj nasz własny Chrzest, przez który staliśmy się dziećmi Bożymi. To wielkie zobowiązanie. Każdego dnia musimy do niego dorastać i potwierdzać życiem naszą przynależność do Bożej rodziny. Po Mszy świętej wspólna Adoracja.

Przeprośmy miłosiernego Boga za zaniedbania, których dopuściliśmy się jako chrześcijanie.


1. Po południu o godz. 17.30 niedzielne Nieszpory na które serdecznie zapraszamy.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe.
Na Mszy świętej o godz. 10.30 będą Jasełka.

2. W poniedziałek na wieczorną Mszę świętą serdecznie zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum na comiesięczne spotkanie modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o udział Rodziców.

3. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św.

4. We czwartek o godz. 17.00 będzie comiesięczne spotkanie modlitewne dla klas II przed I Komunią świętą. Prosimy o sumienną obecność wszystkich dzieci i ich Rodziców.


5. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po Niej Franciszkański Zakon Świeckich i Caritas rozpoczyna całodzienną Adorację, która potrwa do godz. 16.45. O tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 17.00 Msza święta z kazaniem i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Porządek Adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń z którym prosimy się zapoznać zwłaszcza Róże zarówno Matek jak i Ojców. Przyjdźmy jak najliczniej na wieczorne nabożeństwo.


Cotygodniowa Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II będzie o godz. 20.00. Przyjdźmy na Nią jak najliczniej by swoją obecnością okazać wdzięczność za to wszystko co dla nas uczynił.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

7. Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

8. Zgromadzenie Synów Najświętszej Maryi Niepokalanej zapraszają na rekolekcje do Brzozówki. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.


9. Porządek kolędy – 8 – 13 I 2007


PONIEDZIAŁEK - godz. 15.00 - Pomarańczowa, Cytrynowa

- godz. 15.00 - ul. Nowodąbrowska 158 - 182 i ul. Szuszkiewicza


WTOREK - godz. 9.00 - Krzyska cd. od stadionu i ul. Jagodowa, Jodłowa, Modrzewiowa, Bukowa

- godz. 15.30 - Nowodąbrowska 184 do M, Teresy włącznie

ŚRODA - godz. 15.00 - Wiśniowa od Nowodąbrowskiej do Krzyskiej z ul. Harasymowicza -
- godz. 15.00 - Kiepury


CZWARTEK - godz. 15.00 - Nowodąbrowska od granicy parafii do ul. M. Teresy
- godz. 15.30 - Fałata , Siemiradzkiego


PIĄTEK - godz. 15.00 - Dunikowskiego, Reisinga

- godz. 15.00 - ul. Krzyska cd. z ul. Malinową i Jeżynowa do Fałata


SOBOTA - godz. 9.00 - Krzyska od cmentarza do Jaracza z ul. Jesionową i Morelową

- godz. 9.00 - ul. Schillera, Kurnakowicza, Bodo, Adwentowicza, Smosarskiej

10. Ogłoszenie Dyrekcji GimnazjumZwracam się z serdeczną prośbą o przekazanie w czasie niedzielnych Mszy Świętych następującego ogłoszenia:„W związku ze zbliżającą się rekrutacją młodzieży do szkół gimnazjalnych w r. szk.2007/2008, Dyrekcja Gimnazjum Nr 6 im Jana Pawła II w Tarnowie ul. Krzyska 118, informuje rodziców i uczniów klas szóstych szkół podstawowych miasta Tarnowa o możliwości kontynuowania nauki w klasie dwujęzycznej z j. angielskim oraz w oddziałach z poszerzonym programem nauczania języka francuskiego lub j. angielskiego. Oprócz wymienionych języków obowiązkowych gimnazjum oferuje naukę języków dodatkowych: niemieckiego, francuskiego, angielskiego oraz wysoki poziom kształcenia ogólnego, wychowania i opieki. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej gimnazjum':Serdecznie dziękuję za przychylność dla działań szkoły. Łączę życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym 2007 Roku.Z poważaniem

DYREKTOR GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II Jolanta Szura


11. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie