Komunikat Biskupa Tarnowskiego 2009-05-10

w związku z II DIECEZJALNYM KONGRESEM MISYJNYM DZIECI

Drodzy Diecezjanie! Kochane Dzieci!

Ubiegły rok został ogłoszony przez Biskupów Polski Rokiem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (PDMD). Obecny zaś jest rokiem jubileuszowym, w którym świętujemy 150-lecie istnienia tego Dzieła w diecezji tarnowskiej.

Głównym wydarzeniem jubileuszu będzie II Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci, który odbędzie się w sobotę 6 czerwca br. w parafii Bł. Karoliny w Tarnowie. Spotkanie kongresowe rozpocznie Msza święta, sprawowana przy kościele p.w. bł. Karoliny o godz. 10.00. Po niej przewidziana jest część animacyjna z udziałem m.in. abpa Anatola Milandou z Konga i misjonarzy. Następnie uczestnicy wezmą udział w części integracyjno-rekreacyjnej.

II Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci będzie przede wszystkim świętem dzieci należących do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz Kolędników Misyjnych.

Drodzy pomocnicy misjonarzy! Serdecznie zapraszam Was do udziału w Kongresie. Z radością powitam w Tarnowie dzieci i młodych z liturgicznej służby ołtarza, Dziewczęcej Służby Maryjnej, scholi, Szkolnych Kół Caritas a także Dzieci Boże. Ufam, że najmłodsi chrześcijanie Kościoła tarnowskiego utworzą z pomocą duszpasterzy i wychowawców wielką wspólnotę, zatroskaną o życie innych, wspólnotę, która chce odpowiedzieć na duchowe i materialne potrzeby najmłodszych obywateli wszystkich kontynentów świata, a zwłaszcza Afryki.

W Liście do dzieci, w ubiegłym roku, przypomniałem, że Jan Paweł II nazwał dziecięce zaangażowanie na rzecz misji prawdziwym cudem miłości Bożej, rozległym i cichym, pozostawiającym ślad w świecie.

Drodzy Duszpasterze, Katecheci i Rodzice! Podtrzymujmy misyjny entuzjazm najmłodszych, należących do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, tworzących zastępy Kolędników Misyjnych i dołóżmy starań, aby cud misyjnego zaangażowania dzieci i młodzieży naszej diecezji mógł się nadal dokonywać w ich sercach oraz wydawać konkretne owoce współpracy misyjnej.

Na radosny trud pracy z dziećmi w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i uczestnictwa w ich kongresowym świętowaniu z serca wszystkim błogosławię.

† Wiktor Skworc