Zaproszenie mieszkańców Tarnowa do wspólnej modlitwy 2009-03-29

w rocznicę śmierci Jana Pawła II
oraz do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami miasta

Drodzy Diecezjanie!

Za kilka dni będziemy przeżywać czwartą rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Z wdzięcznością wspominamy słowa, które wypowiadał podczas pielgrzymek do Polski, zwłaszcza zaś te, które skierował do nas w Tarnowie i Starym Sączu. W tym roku, w sposób szczególny, wspominamy Jego pierwszą pielgrzymkę, która odbyła się trzydzieści lat temu i – jak wiemy – miała nie tylko wymiar religijny, ale także społeczny. Papieska modlitwa: „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi! Tej Ziemi” rzeczywiście się spełniła, a my możemy dziś żyć w wolnej Ojczyźnie. W rocznicę odejścia Jana Pawła Wielkiego do Domu Ojca chcemy wyrazić jeszcze raz naszą wdzięczność za słowo Boże, którym karmił nas największy z rodu Polaków. Będziemy też modlić się o Jego beatyfikację i kanonizację oraz, aby Jego niezłomny przykład wiary był dla każdego z nas wzorem wierności Chrystusowi żyjącemu w Kościele.

Zapraszam Was Drodzy mieszkańcy Tarnowa do wspólnej modlitwy w dniu
2 kwietnia, tj. w najbliższy czwartek. O godz. 20.00 zgromadźmy się z lampionami na Rondzie przy Alejach Jana Pawła II. Stamtąd udamy się na plac przy kościele pw. Błogosławionej Karoliny Kózkówny, gdzie przed papieskim pomnikiem złożymy lampiony, a następnie do kościoła, w którym o godz. 20.30 rozpocznie się Eucharystia. Po niej, o 21.37, w godzinie śmierci Ojca Świętego, odmówimy modlitwę w intencji wyniesienia Go do chwały ołtarzy.

Bracia i Siostry!

Zapraszam Was także na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta w Wielką Środę, 8 kwietnia. W tym dniu zgromadźmy się na Rynku Tarnowskim o godz. 20.00. Stamtąd – rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej – przejdziemy ulicami Wekslarską, Wałową i Katedralną na Plac Katedralny. Zabierzmy ze sobą lampiony. Niech będą one znakiem naszej więzi z Chrystusem, który jest Drogą, Prawdą i Życiem (por. J 14,6).

Na podążanie za naszym Zbawicielem, tak jak uczył nas Jan Paweł II, udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa.

† Wiktor Skworc