„Złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym” (1 Tm 4,10) 2009-03-29

Zaproszenie do udziału w XXIV Światowym Dniu Młodzieży - Tarnów, Niedziela Palmowa, 5 kwietnia 2009 r.

Drodzy Młodzi!

Na zakończenie spotkania młodych całego świata w Sydney Ojciec Święty Benedykt XVI wezwał nowe pokolenie chrześcijan do budowania świata, w którym życie - dar Boży - nie będzie odrzucane, nie będzie budziło lęku, postrzegane jako zagrożenie i niszczone, lecz przyjmowane, szanowane i pielęgnowane (Sydney, 20 lipca 2008 r.).

W drodze ku następnemu spotkaniu w Madrycie w roku 2011, podejmujemy to niełatwe wezwanie, pamiętając, że złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym (1 Tm 4,10) i dlatego możemy wyznać z patronem obecnego roku, świętym Pawłem Apostołem: wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia (Flp 4,13).

Drodzy Młodzi!

Zapraszam Was oraz wszystkich, którzy pragną budować cywilizację życia i miłości na diecezjalne spotkanie młodych w ramach XXIV Światowego Dnia Młodzieży, które odbędzie się w Tarnowie, 5 kwietnia 2009 r.

Świętowanie rozpoczniemy o godz. 10.30, wyruszając z parkingu naprzeciw klasztoru Sióstr Karmelitanek w Tarnowie przy ul. Krzyskiej, na Drogę Krzyżową ulicami miasta w kierunku Katedry. W drodze spotkamy osoby, których świadectwo ukaże nam, w jaki sposób nadzieja złożona w Bogu uzdalnia także dziś do wytrwania przy Chrystusie, zwłaszcza w godzinie krzyża.

Szczytem uroczystości Światowego Dnia Młodzieży będzie Eucharystia przeżywana wraz z Waszymi Duszpasterzami w Katedrze o godz. 13.15. Podczas liturgii, w procesji z darami, będą niesione deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego, które ci z Was, jeśli wyrażą taka wolę, będą mogli podjąć w tym dniu na znak troski o życie najmniejszych i najbardziej bezbronnych. Po Mszy Świętej zapraszam Was na agapę i spotkanie ewangelizacyjne na tarnowskim Rynku.

Moi Drodzy!

Nasze spotkanie podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży niech umocni Was w dawaniu codziennego świadectwa „wielkiej nadziei”, którą jest Chrystus, w tworzeniu przestrzeni przyjaznej każdemu życiu.

Na radosne pielgrzymowanie do Tarnowa i świętowanie młodości Kościoła
z serca Wam błogosławię! Pamiętajcie – jesteście radością i nadzieją Kościoła!

† Wiktor Skworc

Tarnów, 2009-03-18