Komunikat Biskupa Tarnowskiego o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym 2009-02-14

Drodzy Diecezjanie!

W trwającym Roku św. Pawła, jesteśmy szczególnie wezwani, by pójść śladami Apostoła Narodów i pochylić się nad Pismem Świętym, które uczy ”mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Jezusie Chrystusie” ( 2 Tm 3,15).

Wszystkich, którzy pragną poznawać Jezusa Chrystusa i kształtować swoje życie według Słowa Bożego, zapraszam do uczestnictwa w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które rozpocznie swoją działalność w I Niedzielę Wielkiego Postu (1 marca br.). Wykłady będą trwały przez trzy semestry, podczas których tarnowscy Bibliści przybliżą słuchaczom archeologię i geografię biblijną, wprowadzenie do Pisma Świętego oraz omówią wybrane zagadnienia z zakresu Starego Testamentu, Ewangelii, Listów Apostolskich i dziejów pierwotnego Kościoła. Osoby, które zapiszą się drogą listowną lub elektroniczną na studium, będą miały możliwość otrzymania materiałów z poszczególnych wykładów, a na koniec każdego semestru sprawdzenia swoich wiadomości i otrzymania pamiątkowego dyplomu ukończenia Studium Biblijnego.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach diecezjalnego radia RDN Małopolska w każdą niedzielę o godz. 18.30 i powtarzane w poniedziałki, po wiadomościach o godz. 10.00 oraz o godz. 20.00.

Wykłady będą również dostępne na stronach internetowych Diecezji Tarnowskiej, Radia RDN Małopolska, Gościa Niedzielnego i Wydawnictwa Biblos.

Zapraszam Wszystkich Diecezjan, zwłaszcza należących do stowarzyszeń i ruchów katolickich, członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, parafialnych Oddziałów Caritas, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., młodych z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Światło-Życie, lektorów, młodzież żeńską z DSM i wolontariuszy oraz całe Rodziny do skorzystania z tej możliwości poznania Pisma Świętego. Wszystkich chętnych zapraszam do zapisania się do grona słuchaczy.

Szczegółowe informacje o działalności Studium Biblijnego będzie można znaleźć w tarnowskim Gościu Niedzielnym, na stronie internetowej Diecezji Tarnowskiej oraz na afiszu w parafialnej gablotce.

Bracia i Siostry! Drodzy Diecezjanie!

Zachęcam Was do skorzystania z proponowanej oferty.

Wyrażam nadzieję, że głębsze poznanie Pisma Świętego przybliży Was do Chrystusa i doda odwagi w głoszeniu Ewangelii na wzór św. Pawła Apostoła.

Wszystkim słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę wytrwałości i radości, płynącej ze spotkania ze Słowem Bożym. W tej myśli udzielam pasterskiego błogosławieństwa!

† Wiktor Skworc