Komunikat Biskupa Tarnowskiego o obchodach 30. rocznicy wyboru Jana Pawła II 2008-10-12


Drodzy Diecezjanie – Mieszkańcy Tarnowa!Zbliża się 16 październik, a wraz z nim 30. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Po raz kolejny przypomnimy sobie wielką radość Kościoła, że Bóg powołał na Biskupa Rzymu naszego rodaka, największego z rodu Polaków.

Ze wspomnieniem tamtego wydarzenia pragniemy złączyć dziś modlitwę o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II. Pragniemy dziękować za jego pontyfikat, który żywo zapisał się w dziejach Kościoła i świata.

Motywem ożywienia wdzięcznej pamięci o Janie Pawle II będzie pomnik Ojca Świętego, który stanie przy kościele Błogosławionej Karoliny w Tarnowie. Tu Jan Paweł II celebrował Eucharystię i beatyfikował Gwiazdę Ludu – Karolinę Kózkównę. Postać Papieża będzie zwrócona w stronę miasta, a ręce, w symbolicznym geście błogosławieństwa i przygarnięcia, otoczą Tarnów i jego mieszkańców.

Uroczyste odsłonięcie pomnika połączone z Apelem Maryjnym rozpocznie się 16 października o godz.. 19.00. Wszystkich mieszkańców Tarnowa serdecznie zapraszam do udziału w tym podniosłym wydarzeniu.

Zachęcam Was również, Drodzy Bracia i Siostry, abyście poznawali i zgłębiali papieskie nauczanie, kierując się nim w codziennym życiu. W ten sposób będzie ono znakiem stałej obecności Jana Pawła II wśród swoich rodaków.

Na radość świętowania 30. rocznicy wyboru Jana Pawła II z serca błogosławię!


† Wiktor Skworc

BISKUP TARNOWSKI<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie