Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku ze Spotkaniem Młodzieży Diecezji Tarnowskiej 2008-09-14

Drodzy Młodzi!

Hasłem tegorocznego spotkania młodzieży całego świata z Ojcem świętym Benedyktem XVI w Sydney były słowa z Dziejów Apostolskich: „Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i staniecie się moimi świadkami” (1,8). Prawda o Duchu Świętym uzdalniającym do świadectwa wiary brzmi wyjątkowo w Roku św. Pawła, wielkiego Apostoła Narodów, który powierzoną sobie misję wypełnił wiernie do końca. Wśród tych, którzy poszli jego śladami były także osoby z naszej diecezji: ks. Jan Czuba, którego dziesiątą rocznicę śmierci męczeńskiej w tym roku obchodzimy oraz o. Zbigniew Strzałkowski, s. Czesława Lorek, kleryk Robert Gucwa.

Pragniemy wspólnie oddać cześć tym świadkom wiary. Dlatego zapraszam Was w najbliższą sobotę 20 września do Tarnowa-Mościc na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży poświęcone misjom, które będzie centralnym punktem Kongresu Misyjnego Młodych.

Niech Eucharystia, przejście drogą darów Ducha Świętego („Powerstations”), Agapa i koncert, będą pełnym szacunku spotkaniem ze świadkami wiary, a równocześnie znakiem naszej gotowości do podjęcia mocą Ducha Świętego misji Kościoła we współczesnym świecie.

Na trud pielgrzymowania do Tarnowa z serca błogosławię

† Wiktor Skworc Biskup Tarnowski