Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z 15-leciem Tarnowskiego „Gościa Niedzielnego” 2008-09-07

Drodzy Diecezjanie,
Czytelnicy „Gościa Niedzielnego”!

Przed piętnastu laty zrodziła się nasza diecezjalna edycja „Gościa Niedzielnego” - jednego z najważniejszych tygodników opinii w Polsce. Zrodziła się rzec by można pod sercem Matki. Opatrzność Boża sprawiła, że pierwszy numer tarnowskiego „Gościa” ukazał się w związku z koronacją łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. To niezwykle wymowny kontekst. Maryja, brzemienna Słowem, patronuje narodzinom diecezjalnego słowa.

Bóg pobłogosławił to dzieło. „Gość” tarnowski stał się stałym gościem wielu rodzin diecezji - pismem, które pomaga nam być, i czuć się, jedną rodziną Kościoła. Teraz świętuje on XV-tą rocznicę swego istnienia. Do tego świętowania zapraszam wszystkich diecezjan; każdego, kto kocha Kościół i pragnie pełniej uczestniczyć w jego misji.

Drodzy Diecezjanie!

Niech „Gość” tarnowski jeszcze bardziej zagości w Waszych sercach i domach. W przyszłą niedzielę, 14 września, nasz diecezjalny dodatek ukaże się w podwójnej rocznicowej objętości. Przyjmijcie go życzliwie, z otwartymi ramionami. Dla tych zaś, którzy rzadko przebywają z „Gościem”, niech to jubileuszowe spotkanie stanie się początkiem wiernej przyjaźni.

Bracia i Siostry!

Dziękuję Bogu i ludziom za 15 lat służby ewangelizacyjnej tarnowskiego „Gościa Niedzielnego”; dziękuję zwłaszcza Wam, drodzy Czytelnicy, polecając Was i Wasze sprawy orędownictwu Maryi, Matki Słowa, Przemożnej Patronki tarnowskiego Kościoła.

Niech „Gość Niedzielny” będzie stałym towarzyszem Waszego życia, dojrzewania w wierze i odpowiedzialności za misję głoszenia słowa Bożego, dla której spalał się św. Paweł Apostoł, patron bieżącego roku duszpasterskiego.

Czytelnikom i redaktorom „Gościa Niedzielnego” z serca błogosławię!

† Wiktor Skworc