Zaproszenie na Pielgrzymkę Rodzin do Starego Sącza 2008-00-08

Drodzy Diecezjanie!

Dziewięć lat temu gościliśmy w naszej diecezji Jana Pawła II. Nawiedzając Stary Sącz, Ojciec Święty kanonizował Matkę Kingę i wskazał nam drogę do świętości. Co roku, na starosądeckich błoniach, gromadzimy się w rocznicę pobytu Namiestnika Chrystusa, by dziękować Bogu za wyniesienie do chwały ołtarzy naszej rodaczki i na nowo odczytywać papieskie orędzie, skierowane zwłaszcza do rodzin. W tym roku pragniemy także dziękować Bogu za świętość i za beatyfikację ojca Stanisława Papczyńskiego, pochodzącego z Podegrodzia koło Starego Sącza. Został on ogłoszony błogosławionym 16 czerwca 2007 roku w Licheniu. W imieniu Benedykta XVI uczynił to kardynał Tarcisio Bertone, który w swej homilii nazwał ojca Stanisława autentycznym przyjacielem Chrystusa i Jego niestrudzonym apostołem. A następnie podkreślił, że: „miłość Boża przynaglała Błogosławionego Stanisława, by głosić Ewangelię przede wszystkim ubogim, ludziom prostym, społecznie pokrzywdzonym i zaniedbanym duchowo, znajdującym się w niebezpieczeństwie śmierci" (T. Bertone, Homilia wygłoszona podczas beatyfikacji O. Stanisława Papczyńskiego w dniu 16 czerwca 2007 r. w Licheniu). Jako wspólnota diecezjalna chcemy od naszego rodaka z Podegrodzia uczyć się jego poświęcenia w pracy apostolskiej, troski o zbawienie ludzi, jak również modlitwy za zmarłych.

Drodzy Bracia i Siostry!

Zapraszam Was – Drodzy Diecezjanie – do wspólnego pielgrzymowania do Starego Sącza, w niedzielę 15 czerwca. Spotkanie przy papieskim ołtarzu rozpocznie się o godz. 10.00 programem słowno-muzycznym poświęconym ojcu Stanisławowi Papczyńskiemu, przygotowanym przez alumnów seminarium duchownego Księży Marianów.

O godz. 11.00 Mszy Świętej dziękczynnej będzie przewodniczył Prymas Polski kardynał Józef Glemp. Po Eucharystii odbędzie się festyn rodzinny, przygotowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej diecezji. Niech udział w pielgrzymce do Starego Sącza w trzecią niedzielę czerwca, która jest Diecezjalnym Świętem Rodziny, będzie okazją do stworzenia wspólnoty rodzin całej diecezji, a nade wszystko okazją do modlitwy, aby każda rodzina chrześcijańska była silna Bogiem i wierna swemu powołaniu.

Na trud pielgrzymowania do Starego Sącza i świętowania Diecezjalnego Święta Rodziny wszystkim z serca błogosławię.

† Wiktor Skworc