Komunikat w sprawie kolekty na budowę Świątyni Opatrzności Bożej 2008-00-01

Drodzy Diecezjanie!

Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję, aby ponownie wesprzeć materialnie historyczne dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W związku z tym pragnę poinformować, że w kościołach naszej diecezji, podobnie jak w całym kraju, w niedzielę 1 czerwca br. będą zebrane ofiary na tacę i przeznaczone na wyżej określony cel. Za każdą ofiarę, wspierającą dzieło budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, składam serdeczne Bóg zapłać!

Niemniej serdecznie dziękuję wszystkim Diecezjanom, którzy wsparli społeczną inicjatywę ustawodawczą, dotyczącą przywrócenia Święta Trzech Króli jako dnia wolnego od pracy i złożyli swój podpis na listach poparcia tego projektu. Z radością informuję, że w naszej diecezji pod tą petycją złożono aż 200 tysięcy podpisów, co świadczy o tym, iż inicjatywa Miast Papieskich ma szerokie poparcie społeczne. Mamy nadzieję, że społeczna inicjatywa ustawodawcza, dotycząca Uroczystości Objawienia Pańskiego, znajdzie zrozumienie wśród posłów i senatorów naszego parlamentu, który uchwalą odpowiednią ustawę.

Wszystkim, którzy poświęcili swój czas tej sprawie i włączyli się w akcję zbierania podpisów, Duszpasterzom i Wiernym świeckim, składam podziękowanie i udzielam pasterskiego błogosławieństwa!

† Wiktor Skworc