Diecezjalna Pielgrzymka do Lourdes 2008-05-03

Przewielebni Księża!
Z okazji 150. rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes organizowana jest w dniach od 6 do 15 września br. Diecezjalna Pielgrzymka do Lourdes, w której weźmie udział Biskup Tarnowski Wiktor Skworc.

W dniach od 9 do 12 września przewidziany jest pobyt w Lourdes. Pielgrzymi wezmą udział w procesjach różańcowej i eucharystycznej, podczas których będą modlić się w intencji chorych z naszej diecezji. W dniu 11 września wezmą udział we Mszy Świętej sprawowanej w miejscu objawień. Ponadto pielgrzymi nawiedzą niektóre sanktuaria maryjne w Austrii i Niemczech, a także miejsce narodzin i chrztu świętego Ojca Świętego Benedykta XVI. Istnieje także możliwość wybrania dłuższej wersji pielgrzymki, która obejmuje Fatimę. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 maja br. w Diecezjalnym Biurze Pielgrzymkowym w Porąbce Uszewskiej od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 13.00.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o ogłoszenie powyższej informacji wiernym i zachęcenie ich do wzięcia udziału w pielgrzymce.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Biura Pielgrzymkowego (www.pielgrzymki.tarnow.pl). Są też udzielane telefonicznie w Biurze (tel. 014 66 56 700).

Ks. Wiesław Piotrowski