Trzech nowych Szafarzy 2008-05-03

W minioną sobotę 26 kwietnia 2008 r. trzech naszych parafian po odpowiednim przygotowaniu otrzymało od Ks. Biskupa Ordynariusza misję pełnienia funkcji Szafarzy. Są nimi p. Bolesław Wroński, p. Tadeusz Dzierwa i p. Sebastian Mruk.
Będą oni mogli nie tylko podawać Komunię św. podczas Mszy św. czy nabożeństw ale przede wszystkim roznosić Komunię św. do chorych naszej parafii w niedzielę i święta. Dotychczasowi szafarze p. Zbigniew Martyka i p. Andrzej Wardzała roznosili już Komunię św. do chorych, którzy poprosili o taką posługę. W sumie mamy w naszej parafii obecnie pięciu szafarzy Eucharystii. Nowi szafarze rozpoczną swoją posługę już od poniedziałku podczas nabożeństw wieczornych. Gdy zajdzie potrzeba ich posługi do chorych po domach prosimy o kontakt osobisty z nimi podając dokładny adres zamieszkania chorego i godziny posługi. Wśród szafarzy Eucharystii mamy dwóch lekarzy.

Wszystkim szafarzom a szczególnie nowym gratulujemy wyróżnienia i życzymy spełniania posługi z Komunią świętą z ogromną radością. Bóg zapłać za podjęcie tej posługi i Szczęść Boże w wypełnianiu tak zaszczytnej funkcji.