Tydzień Misyjny ŚDM w parafii Św. Krzyża w Tarnowie 2016-07-16

Już w środę rozpoczyna się tzw. Tydzień Misyjny Światowych Dni Młodzieży. Przed wydarzeniami centralnymi, które będą miały miejsce w Krakowie, młodzież z różnych stron świata przybędzie do poszczególnych diecezji/parafii w całej Polsce, w tym i do naszej. W związku z tym zapraszamy naszą młodzież oraz parafian do aktywnego włączenia się w organizowane w tym czasie wydarzenia zarówno w naszej parafii, w Tarnowie, jak również w diecezji – w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim.

Będzie to okazja do dzielenia się wiarą z młodzieżą zza granicy. W naszej parafii gościć będziemy młodzież ze Słowacji.
We środę przywitamy ich około godz. 17.00 pod Domem Katechetycznym, a o godz. 21.00 spotkamy się na wspólnej modlitwie Apelowej w naszej świątyni parafialnej.

We czwartek o godz. 10.00 spod kościoła MB Fatimskiej młodzież z naszego dekanatu uda się na Górę św. Marcina, gdzie zwiedzać będzie Miejski Park Kultury. O 14.00 uczestniczyć będziemy we Mszy św. dla społeczności Słowackiej i Polskiej w parafii Brzozówka. Po niej odbędzie się piknik integracyjny dla młodzieży ze Słowacji, naszej młodzieży oraz rodzin przyjmujących pielgrzymów. Na koniec dnia wszyscy zaproszeni są na spektakl CREDO, przygotowany przez wspólnotę Cenacolo. Odbędzie się on na „kapłanówce” o godz. 20.30.

W piątek zgromadzimy się o godz. 9.00 na wspólnej mszy św. w kościele MB Fatimskiej, po której młodzież zza granicy uda się zwiedzać Stare Miasto. Kolejnym punktem programu będzie przejście do kościoła Bł. Karoliny, gdzie odbędzie się Festiwal Narodów. Będzie to okazja do wspólnego śpiewu, tańca i zaprezentowania się przybyłych do Tarnowa grup młodzieży różnej narodowości. O 18.00 przewidziany jest koncert zespołu Siewcy Lednicy. 

W sobotę młodzież zapraszamy na diecezjalne spotkanie przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. Na to spotkanie przyjadą wszyscy obcokrajowcy goszczący na terenie diecezji oraz nasza młodzież.

W niedzielę o 11.00 będziemy sprawować uroczystą mszę św. w naszej świątyni z udziałem młodzieży słowackiej. Wieczorem zaś jesteśmy zaproszeni na godz. 18.00 na koncert zespołu Anty Babilon System. Na to spotkanie przyjadą młodzi z okręgu tarnowskiego. Po powrocie o godz. 21.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Apelową.

W poniedziałek mszą św. w naszym kościele o godz. 8.30 zakończymy Tydzień Misyjny w Tarnowie i pożegnamy naszych gości ze Słowacji.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie