Zaproszenie do udziału w XXIII Światowym Dniu Młodzieży,
Tarnów, Niedziela Palmowa, 16 marca 2008
2008-03-09

„Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i staniecie się moimi świadkami” (Dz 1,8)

Droga Młodzieży!

Ojciec Święty Benedykt XVI w Orędziu na XXIII Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą są w Sydney, napisał: Duch Pana zawsze pamięta o każdym i chce, poprzez was młodych w szczególności, wzbudzać w świecie wiatr i ogień nowej Pięćdziesiątnicy (Orędzie, 4). To działanie Ducha Bożego - „nieustanna Pięćdziesiątnica”, urzeczywistnia się szczególnie podczas Eucharystii. Za każdym razem, kiedy celebrujemy Mszę Świętą otrzymujemy Ducha Świętego, który jednoczy nas głęboko z Chrystusem i w Niego nas przemienia (tamże).

Drodzy Młodzi!

Zapraszam Was oraz wszystkich Młodych Przyjaciół i Świadków Jezusa do przeżycia na nowo tej tajemnicy podczas Mszy świętej w tarnowskiej Katedrze w Niedzielę Palmową 16 marca 2008, gdy obchodzić będziemy Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym.

Świętowanie rozpoczniemy w parafii p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie o godz. 10.15 Modlitwą do Ducha Świętego, prosząc o dar wspólnoty
i powierzając intencje Ojca Świętego i całego Kościoła. Następnie Wasi rówieśnicy z Duszpasterstwa Akademickiego „Tratwa” przedstawią dramę „Niekończący się proces”. O godz. 11.30, rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami Tarnowa w kierunku Katedry.

Szczytem uroczystości Światowego Dnia Młodzieży będzie Eucharystia przeżywana wraz z Waszymi Duszpasterzami w Katedrze, o godz. 13.15. Po Mszy Świętej zapraszam na Agapę zorganizowaną na rynku tarnowskim, po której, ok. godz. 16.00 przeżyjemy spotkanie ewangelizacyjne.

Moi Drodzy!

Duch Jezusa zaprasza dzisiaj Was, młodych, abyście nieśli dobrą nowinę
o Jezusie Waszym rówieśnikom. Niech każdy z Was, zgodnie z wezwaniem Papieża, ma odwagę obiecać Duchowi Świętemu, że przyprowadzi jednego młodego do Jezusa Chrystusa, w sposób, jaki uzna za najlepszy, potrafiąc „zdać sprawę z nadziei, która w nim jest, z łagodnością” (por. 1 P 3,15). Niech nasze spotkanie podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży umocni Was w codziennym dawaniu świadectwa, w prowadzeniu innych do Chrystusa.

Na radosne pielgrzymowanie do Tarnowa i świętowanie młodości Kościoła z serca Wam błogosławię!

† Wiktor Skworc