Komunikaty Biskupa Tarnowskiego 2016-06-04

w związku z kanonizacją ojca Stanisława Papczyńskiego i Diecezjalnym Świętem Rodziny.

Drodzy Diecezjanie!

W dniu dzisiejszym, o godz. 10.30 podczas Eucharystii sprawowanej na Placu św. Piotra w Rzymie, Ojciec Święty Franciszek ogłosi świętym pochodzącego z Podegrodzia bł. ojca Stanisława Papczyńskiego. Po raz kolejny „ziemia świętych i błogosławionych” – jak nazwał diecezję tarnowską św. Jan Paweł II – otrzymuje wielki dar w postaci kanonizacji swojego Rodaka.
Serdecznie zapraszam wszystkich Diecezjan do duchowej łączności i modlitwy wraz z Ojcem Świętym i pielgrzymami z naszej diecezji uczestniczącymi w Rzymie tym uroczystym wydarzeniu. Pragnę także już teraz zaprosić Was na diecezjalne dziękczynienie za kanonizację ojca Stanisława Papczyńskiego, które będzie miało miejsce w dniu 8 września br. w Podegrodziu.
Niech dar nowego świętego Orędownika przed Bogiem wyjednuje nam Bożą pomoc w przyjmowaniu Chrystusowej Ewangelii i życiu nią na co dzień, tak, byśmy sami mogli wzrastać na drodze osobistego uświęcenia.

Z pasterskim błogosławieństwem
† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 5 czerwca 2016 r.


W związku z kanonizacją ojca Stanisława Papczyńskiego, diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz informuje, iż w najbliższą niedzielę, tj. 5 czerwca o godz.10.30 przeprowadzi bezpośrednią transmisję Mszy świętej z Placu św. Piotra w Rzymie, pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. W uroczystościach będzie można duchowo uczestniczyć słuchając radia RDN, a także transmisji internetowej poprzez stronę www.rdn.pl

ZAPROSZENIE DO STAREGO SĄCZA

W niedzielę – 19 czerwca b.r. będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Ks. Biskup Andrzej Jeż zaprasza przedstawicieli rodzin z całej diecezji na starosądeckie Błonia. Centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 11.00 sprawowana przy Ołtarzu Papieskim w intencji rodzin. Po jej zakończeniu odbędzie się festyn dla rodzin. Organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Starego Sącza z naszego Dekanatu Tarnów – Północ. Zachęcamy wiernych do pielgrzymki. Koszt przejazdu autokarem 15 zł. od osoby.
Wyjazd autokaru:
Krzyż - Nowodabrowska spod STOKROTKI – 8.25

Zapisy w zakrystii<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie