Zaproszenie na Drogę Krzyżową w Wielką Środę Roku Pańskiego 2016 2016-03-20

Drodzy Diecezjanie tarnowskich i podtarnowskich parafii!

Liturgia Niedzieli Palmowej rozpoczynającej Wielki Tydzień uobecnia początek ostatniej drogi, jaką nasz Zbawiciel odbył w Jerozolimie począwszy od uroczystego wjazdu, a skończywszy na szczycie Golgoty. Zarówno tę ostatnią drogę Pana Jezusa, jak i całe Jego życie, postrzegamy jako prawdziwą drogą miłosierdzia, na której On sam świadczył miłosierdzie i uczył innych, aby byli „miłosierni jak Jego Ojciec”.
Przeżywając Jubileuszowy Rok Miłosierdzia pragniemy jeszcze bardziej zdecydowanie naśladować Jezusa w pełnieniu uczynków miłosierdzia. Pragniemy też wiernie kroczyć za Jezusem dźwigającym krzyż. Jako wspólnota Jego uczniów uczynimy to podczas przeżywanego od wielu lat w naszym Mieście nabożeństwa Drogi Krzyżowej, celebrowanego na ulicach Tarnowa. Rozpocznie się ono w Wielką Środę o godz. 20.00 na tarnowskim Rynku. W tej tarnowskiej Drodze Miłosierdzia towarzyszyć nam będą Pensjonariusze Domu dla Bezdomnych Mężczyzn, którzy nie tylko poniosą krzyż, ale również włączą się w rozważanie wybranych stacji Drogi Krzyżowej.
Zapraszam Was wszystkich do włączenia się w to piękne pasyjne nabożeństwo, które na trwale już wpisało się w rytm przeżywania Wielkiego Tygodnia w Tarnowie.

Życząc wszystkim głębokiego osobistego przeżycia czasu Wielkiego Tygodnia, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.
† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie