Biskupie zaproszenie do udziału w XXXI Światowym Dniu Młodzieży 2016-03-12

a także zapowiedź Festiwalu Paschalnego MUSICA POETICA.

Tarnów, Niedziela Palmowa, 20 marca 2016 r.


Drodzy Młodzi Siostry i Bracia!

Na drodze przygotowań do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży przeżywamy spotkania pod nazwą „Synaj”. Podczas ostatniego już – „V Synaju”, który będzie miał miejsce w Tarnowie w Niedzielę Palmową, zatrzymamy się nad wydarzeniem wejścia do Ziemi Obiecanej. Wydarzenie to kończy 40-letnią wędrówkę Narodu Wybranego po pustyni. W podobny sposób wydarzenie Światowych Dni Młodzieży będzie kulminacją naszej drogi duchowych i zewnętrznych przygotowań, które mają nam pomóc owocnie przeżyć spotkanie z Ojcem Świętem Franciszkiem oraz tysiącami młodych chrześcijan z całego świata.
Spotkanie młodzieży w ramach „V Synaju” będzie obejmowało dwa dni. Pierwsza jego część odbędzie się w sobotę przed Niedzielą Palmową w jedenastu Okręgach Duszpasterstwa Młodzieży na terenie naszej diecezji. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00. W programie przewidziana jest m.in. konferencja wprowadzająca, Godzina Miłosierdzia, Eucharystia oraz uwielbienie.
Druga część „V Synaju” będzie miała miejsce w Tarnowie w Niedzielę Palmową. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godz. 10.00 na Rynku Tarnowskim, po czym przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia w Katedrze. Następnie o godz. 12.15 rozpocznie się Droga Krzyżowa. Podążając ulicami miasta udamy się w kierunku kościoła bł. Karoliny, gdzie sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, której początek przewidziany jest na godz. 14.30.
Drodzy Młodzi! Gorąco zapraszam Was do udziału zarówno w pierwszym dniu „V Synaju” w poszczególnych Okręgach Duszpasterstwa Młodzieży, jak również do ogólnodiecezjalnego spotkania w Tarnowie w Niedzielę Palmową. Niech tak bliska już perspektywa Światowych Dni Młodzieży jeszcze bardziej pobudzi waszą wyobraźnię miłosierdzia oraz aktywność, tak, aby każdy na swój sposób i na miarę własnych możliwości włączył się w przygotowanie duchowe i organizacyjne do tego wielkiego wydarzenia.

Oczekując na wspólne spotkanie udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa!

† Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKIJuż po raz 6. od środy 16 marca do soboty 19 marca br. w  Bazylice Katedralnej w Tarnowie odbędzie się Festiwal Paschalny MUSICA POETICA. Podczas koncertów usłyszymy wybitne dzieła muzyki wielkopostnej w wykonaniu znakomitych artystów z Polski i zagranicy. Festiwal honorowym patronatem objął: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Szczegóły na plakatach oraz na stronie www.kultura.tarnow.pl
Wstęp wolny.<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie