Komunikat w związku ze święceniami biskupimi nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej 2016-01-31

Drodzy Diecezjanie!
W sobotę 6 lutego br., będziemy przeżywać w Kościele tarnowskim radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, księdza Leszka Leszkiewicza. Uroczysta Msza św., połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie pod przewodnictwem metropolity krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza. Uroczystość święceń biskupich będzie transmitowana przez nasze diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz Telewizję Trwam.
Jeszcze raz proszę Was gorąco, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, szczególnie w dniu jego konsekracji biskupiej, aby mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim obowiązki i nowe wyzwania.

Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż