Komikaty Biskupa Tarnowskiego 2015-10-4

O Diecezjalnym MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY i o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym

KOMUNIKAT O DIECEZJALNYM MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY

Drodzy Diecezjanie!

Czytany dzisiaj List pasterki Episkopatu Polski wprowadził nas w tematykę XV Dnia Papieskiego. W naszej diecezji obchody tego dnia powiązane są z VII Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Brzeska. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym wydarzeniu w niedzielę 11 października. Wspólne spotkanie rozpoczniemy od Eucharystii celebrowanej w kościele p.w. Bożego Miłosierdzia o godz. 11.30, zaś później podczas marszu wyrazimy wdzięczność za nasze rodziny i dar życia. Będziemy przywoływać osobę i nauczanie św. Jana Pawła II – patrona rodziny, by jeszcze lepiej zrozumieć tę drogę ludzkiego powołania. Marsz wpisze się również w modlitwę za Synod Biskupów poświęcony Powołaniu i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym, który dzisiaj rozpoczyna obrady w Rzymie (4 - 25 X 2015).
Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o podjęcie w naszych wspólnotach parafialnych i w rodzinach wytrwałej modlitwy, zwłaszcza różańcowej, w intencji Synodu, za rodziny i każde zagrożone ludzkie życie.
Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym

Drodzy Diecezjanie!

Gorąco zapraszam Was do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które od pierwszej niedzieli października rozpoczyna kolejny rok swojej działalności. W ramach wykładów zostaną przybliżone słuchaczom biblijne teksty odnoszące się do osoby Jezusa Chrystusa. W ramach Studium, w związku z ogłoszonym przez Ojca Świętego Rokiem Miłosierdzia, zostanie także podjęta tematyka wprowadzająca w tajemnicę Boga będącego źródłem miłosierdzia.
Serdecznie zapraszam tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tego rodzaju spotkaniach, aby zapisali się drogą listowną lub elektroniczną. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 14.30, a także powtarzane w poniedziałki po wiadomościach o godz. 20.00. Pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane również na stronie internetowej Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.
Drodzy Diecezjanie! Zachęcam Was do skorzystania z tej niezwykle cennej oferty oraz do osobistej regularnej lektury Pisma Świętego. Wszystkim Słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę pogłębienia wiedzy oraz wzrostu wiary poprzez osobiste spotkania z Bogiem obecnym w swoim Słowie.
W tym duchu udzielam Wam pasterskiego błogosławieństwa!

† Andrzej Jeż