Inne komunikaty... 2015-05-31

Zakończenie peregrynacji w diecezji oraz upływ terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.
W sobotę 13 czerwca br., o godz. 11.00, w kościele p. w. bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie, nastąpi uroczyste zakończenie Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II w diecezji tarnowskiej.
Z tej okazji ksiądz biskup Andrzej Jeż serdecznie zaprasza księży oraz przedstawicieli poszczególnych wspólnot parafialnych do aktywnego włączenia się w ogólnodiecezjalne dziękczynienie za błogosławiony czas nawiedzenia. Ksiądz Biskup zachęca do zorganizowania w parafiach grup pielgrzymów, które przybędą w dniu 13 czerwca do Tarnowa na dziękczynną Eucharystię, sprawowaną pod przewodnictwem metropolity katowickiego, arcybiskupa Wiktora Skworca.

Komunikat Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Szanowni Rolnicy,
15 czerwca 2015 roku upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Takie dokumenty będzie można jeszcze złożyć po terminie - do 10 lipca 2015 r., ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia.
Wnioski można przesłać pocztą, złożyć za pośrednictwem internetu lub osobiście - w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Zachęcam Państwa do terminowego ubiegania się o przyznanie płatności obszarowych, ponieważ pozwoli to na pełne wykorzystanie przeznaczonych na ten cel środków finansowych.

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Gross