Komunikat Biskupa Tarnowskiego 2015-05-31

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Dariusza Burasa, kapłana diecezji tarnowskiej, administratorem apostolskim w Atyrau w Kazachstanie.

Drodzy Diecezjanie!

Ks. Dariusz Buras urodził się 16 listopada 1971 roku. Pochodzi z Parafii św. Stanisława Biskupa w Skrzyszowie koło Tarnowa. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przyjął w dniu 30 maja 1998 święcenia kapłańskie. Ks. Dariusz Buras pełnił dotychczas posługę duszpasterską na różnych placówkach w kraju i zagranicą, m.in. w Tarnopolu na Ukrainie, w Administraturze Apostolskiej w Atyrau w Kazachstanie, gdzie był wikariuszem generalnym Administratury, kanclerzem Kurii w Atyrau oraz administratorem Parafii Przemienienia Pańskiego w Atyrau i Parafii Bożego Miłosierdzia w Kulsary. W 2006 roku został mianowany ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Karagandzie. Od 2010 roku ks. Dariusz Buras rozpoczął pracę w Oslo, w Norwegii, gdzie pełnił posługę duszpasterską m.in. pośród przebywających tam Polaków.
Drodzy Diecezjanie! Proszę Was o modlitwę w intencji nowego Administratora Apostolskiego w Atyrau, aby w tamtejszych trudnych realiach życia mógł owocnie służyć Kościołowi, odczytując współczesne znaki czasu i podejmując z odwagą duszpasterskie wyzwania trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa.
† Andrzej Jeż