Komunikat Przewodniczącego KEP wzywający do udzielania pomocy ofiarom kataklizmu w Nepalu 2015-05-10

Nepal i kraje sąsiednie zostały dotknięte trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób a oprócz tego tysiące osób zostało rannych.

Zniszczonych jest wiele miast i wiosek, gdzie z trudem trwa szacowanie strat z powodu uszkodzonych elementów infrastruktury. Drogi są nieprzejezdne, a wiele domów uległo kompletnemu zniszczeniu bądź zostało zasypanych przez zwały osuwającej się ziemi. Największym problemem jest zapewnienie potrzebującym dostępu do czystej wody i środków czystości oraz podstawowa pomoc medyczna dla poszkodowanych.

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu Caritas Diecezji Tarnowskiej apeluje o modlitwę oraz zbiórkę ofiar do puszek przy kościołach i kaplicach naszej diecezji w niedziele 10 maja br. Zbiórkę przeprowadzi nasza Caritas Parafialna.