Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji 71 Tygodnia Miłosierdzia 2015-04-04

Najbliższą niedzielą – Niedzielą Miłosierdzia Bożego – rozpoczyna się w Kościele w Polsce 71. Tydzień Miłosierdzia, któremu będzie towarzyszyć ha­sło: Caritas dla Rodziny.

W czasie wizyty polskich biskupów ad limina Apostolorum w 2014 r. papież Franciszek podkreślił: „Niech rodziny znajdą w duszpasterzach wsparcie autentycznych ojców i przewodników duchowych, którzy będą je chronili przed zagrożeniami negatywnych ideologii i pomagali stawać się silnymi Bogiem i Jego miłością.” Wydaje się, iż ten apel papieża stanowi wezwanie nie tylko dla biskupów, ale dla całej wspólnoty Kościoła w Polsce; wezwanie do podejmowania pomocy charytatywnej na rzecz wszystkich rodzin, a szczególnie rodzin cierpiących z powodu ubóstwa. Kolejny Tydzień Miłosierdzia stanowi więc doskonałą okazję do wsparcia naszych rodzin modlitwą, miłością i pomocą miłosiernego serca.
Dziękuję wszystkim wolontariuszom, pracownikom Caritas i innych organizacji charytatywnych oraz licznym darczyńcom i dobrodziejom za konkretne czyny miłości wobec rodzin naszej diecezji. Polecając Was Zmartwychwstałemu Panu, modlę się by duch miłości miłosiernej przenikał nieustannie Wasze codzienne życie. Pragnę także zachęcić do tego, aby skorzystać z możliwości polskiego prawa i przekazać 1% podatku na rzecz dzieł realizowanych przez Caritas naszej diecezji. Będzie to konkretny gest wspierający naszą diecezjalną dobroczynność, zwłaszcza wobec rodzin.
Na owocne przeżywanie 71. Tygodnia Miłosierdzia, na cały przeżywany w Polsce 2015 rok jako Rok Caritas, na pielęgnowanie w sercach ziarna Bożej miłości – udzielam wszystkim Diecezjanom pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż