Zaproszenie na Drogę Krzyżową w Wielką Środę Roku Pańskiego 2015 2015-03-29

Drodzy Diecezjanie tarnowskich Parafii!

Liturgia Niedzieli Palmowej, którą dzisiaj przeżywamy, ukazuje nam Chrystusa będącego w drodze. Dziś jest to droga prowadząca do Jerozolimy, połączona z radosnym i pełnym entuzjazmu przyjęciem Bożego Syna na ulicach Świętego Miasta. Za kilka dni stanie się ona ostatnią Jego drogą – drogą krzyżową, która zakończy się Paschą Zbawiciela w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania.
Okazją do zjednoczenia się z Jezusem Chrystusem na Jego odkupieńczej drodze będzie przeżywane od wielu lat w naszym Mieście nabożeństwo Drogi Krzyżowej, celebrowane na ulicach Tarnowa. Rozpocznie się ono w Wielką Środę o godz. 20.00, na tarnowskim Rynku. Z racji obchodzonego w całym Kościele Roku Życia Konsekrowanego rozważania na tegoroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej zostały przygotowane przez siostry zakonne - Karmelitanki Bose z tarnowskiego Karmelu. Osoby konsekrowane będą w szczególny sposób towarzyszyć nam we wspólnej modlitwie, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.
Natomiast w 31 marca br. przypada 25. rocznica śmierci wielkiego Pasterza naszej diecezji, księdza arcybiskupa Jerzego Ablewicza. W tym dniu, o godz. 18.00, będzie celebrowana w katedrze tarnowskiej Eucharystia, podczas której podziękujemy Bogu za dar mądrego i roztropnego Pasterza ofiarowanego naszej diecezji na trudne czasy przemian w naszej Ojczyźnie. Gorąco zachęcam Was do modlitwy, a także do odwiedzenia grobu śp. arcybiskupa Ablewicza w krypcie tarnowskiej katedry. Krypta będzie otwarta od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy.

Na owocne przeżywanie całego Wielkiego Tygodnia udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż