MODLITWA O POKÓJ NA ŚWIECIE W DIECEZJI TARNOWSKIEJ 2014-09-07

Boże nieskończonego miłosierdzia i dobroci, Boże Wszechmogący z wdzięcznymi sercami modlimy się dziś do Ciebie o pokój na całym świecie.
Prosimy Cię za wszystkie narody Ukrainy i Bliskiego Wschodu. Pomóż im burzyć mury wrogości i podziału i wspólnie budować świat sprawiedliwości i solidarności.
Ojcze, Ty sprawiasz, że sprawiedliwość tryska z ziemi jak źródło. Modlimy się za przywódców państw tego regionu, by dążyli do wypełnienia sprawiedliwych pragnień swoich narodów i wychowywali młodzież do sprawiedliwości i pokoju.

Ojcze Niebieski, modlimy się za wszystkich, którzy wierzą w Ewangelię Jezusa Chrystusa. Kieruj ich krokami w prawdzie i miłości. Aby byli jedno, jak Ty jesteś jedno z Synem i Duchem Świętym. Aby nieśli świadectwo pokoju, który przewyższa wszelki umysł, i światło, które panuje nad ciemnością wrogości, grzechu i śmierci.
Panie nieba i ziemi, Stwórco jedynej rodziny ludzkiej, prosimy Cię za wyznawców wszystkich religii. Niechaj szukają Twojej woli w modlitwie i czystości serca; niechaj Cię wielbią i wysławiają Twoje święte imię! Pomóż im znaleźć w Tobie siłę do pokonania strachu i nieufności, do wzrastania w przyjaźni i w zgodnym współżyciu.

Maryi, błogosławionej zawsze Dziewicy, powierzamy mężczyzn i kobiety, którzy żyją na ziemi ukraińskiej i na tej, na której żył kiedyś Jezus. Niech idąc za Jego przykładem słuchają Słów Boga i zachowują respekt i współczucie dla innych, zwłaszcza dla tych, którzy są różni od nich. Niech wszyscy zachowują w swoich sercach i umysłach pragnienie pokoju, ponieważ On, nasz Bóg, chce, aby świat był prawdziwym domem dla wszystkich ludów.
Pokój, Pokój, Pokój! Amen.