Komunikat Biskupa Tarnowskiego 2007-07-28

Ostatnie tygodnie przyniosły w naszej Ojczyźnie informacje, które poruszyły serca nas wszystkich. Klęski żywiołowe i tragiczny wypadek autokarowy pod Grenoble zjednoczyły także naszą społeczność wokół cierpiących i potrzebujących pomocy oraz ich rodzin. Wielu już pospieszyło z wieloraką pomocą: modlitewną, duchową i materialną.

Odpowiadając na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abpa Józefa Michalika, i w poczuciu solidarności z cierpiącymi, zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich diecezjan o modlitwę i ofiary pieniężne na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną w okolicach Częstochowy oraz na terenach innych diecezji, gdzie na pomoc oczekuje 97 rodzin, które straciły dach nad głową, warsztaty pracy oraz dorobek całego swego życia oraz na rzecz rodzin ofiar i poszkodowanych w katastrofie autokarowej pod Grenoble.

Zbiórkę do puszek na ten cel przeprowadzą członkowie Parafialnych Oddziałów Caritas w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia 2007 r. Ufam, że pozyskanie środki pomogą w odbudowie domów, budynków gospodarczych i zakupu narzędzi pracy czy sprzętu domowego oraz pozwolą powrócić do normalnego życia.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Wiktor Skworc

Tarnów, 2007-07-27.

Konto Caritas:
PKO BP S.A. I/O Tarnów
z dopiskiem: "Poszkodowanym we Francji" lub "Trąba powietrzna"

Wikariusz Generalny