Apel o pomoc mieszkańcom Bałkanów ! 2014-06-01

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!

W połowie maja z niepokojem śledziliśmy doniesienia o ulewnych deszczach zagrażających szczególnie południowej Polsce. Dzięki Bogu jednak nie odnotowano bardzo poważnych strat. W tym samym czasie katastrofalna powódź nawiedziła Bałkany.
Raporty z Caritas Serbia i Caritas Bośnia i Hercegowina szacują liczbę poszkodowanych na ponad 1,5 mln osób; niestety zginęło już ponad 50... Z powodu wysokich temperatur rośnie zagrożenie epidemiologiczne. Groźne są także występujące masowo osuwiska ziemi.
Do pomocy poszkodowanym w powodzi na Bałkanach wezwał wiernych papież Franciszek: "Zachęcam was do przyłączenia się do mojej modlitwy za ofiary i za wszystkie osoby dotknięte tym kataklizmem. (...) Niech naszym braciom nie zabraknie naszej solidarności i konkretnego wsparcia ze strony wspólnoty międzynarodowej".

Caritas Polska przeznaczyła już na pomoc 20 tys. euro. Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się z prośbą do członków Parafialnych Oddziałów Caritas oraz innych grup działających w parafiach o  przeprowadzenie przy kościołach naszej diecezji zbiórki do puszek w przyszłą niedzielę, 8 czerwca. W tym dniu wesprzemy poszkodowanym na Bałkanach także przez pamięć w modlitwie.

Wyrażam podziękowanie za gotowość podjęcia aktu miłosierdzia wobec cierpiących i udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie