Komunikat Biskupa Tarnowskiego 2007-07-28

Drodzy Diecezjanie!

Drodzy Mieszkańcy Tarnowa!

W nawiązaniu do Słowa pasterskiego, czytanego w kościołach naszej diecezji w niedzielę 8 lipca br. i do diecezjalnych uroczystości dziękczynnych za kanonizację naszego rodaka Szymona z Lipnicy, raz jeszcze informuję, że „pomnikiem”, jakim pragniemy podziękować Bogu za świętość życia Ojca Szymona będzie kuchnia dla ubogich, którą budujemy wspólnie – OO. Bernardyni i Diecezja Tarnowska ‑ przy tarnowskim klasztorze OO. Bernardynów, gdzie św. Szymon był przed wiekami przełożonym klasztoru i troszczył się o ubogich, chorych i opuszczonych.

Drodzy mieszkańcy Tarnowa!

Serdecznie Was zapraszam do włączenia się ofiarą materialną w budowę tego charytatywnego dzieła, które poświęcimy i oddamy ubogim w dniu 4 października br., kiedy w liturgii Kościoła wspominamy i czcimy św. Franciszka, Duchowego Ojca Szymona z Lipnicy. Proszę też o modlitwę i ofiarowanie cierpień w intencji szczęśliwego dokończenia tego dzieła.

Ofiary na budowę i wyposażenie kuchni dla ubogich zostaną zebrane we wszystkich kościołach naszego miasta w niedzielę 5 sierpnia 2007 br.

Za każdą ofiarę, modlitwę i duchowe wsparcie tej inicjatywy, zgodnej z charyzmatem św. Szymona z Lipnicy, składam Wam szczere Bóg zapłać.

Wszystkim z serca błogosławię i proszę św. Szymona, aby Wam wypraszał przed Bogiem potrzebną pomoc, łaski i światła.

+ Wiktor Skworc

Biskup Tarnowski