Komunikat w związku VI Ogólnopolskim Tygodniem Biblijnym 2014-05-04

Drodzy Diecezjanie!

Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele w Polsce, jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna ona VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem przewodnim są słowa: „Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży”. Celem Tygodnia Biblijnego jest zwrócenie naszej uwagi ku Słowu Bożemu, wyrażenie radości z możliwości poznawania Pisma Świętego oraz zachęta do refleksji nad naszym stosunkiem do niego.
Gorąco zachęcam Was do ponownego rozmiłowania się w Słowie Bożym i do częstszego sięgania po Biblię, która jest Bożym listem adresowanym do każdego człowieka. Zapraszam również poszczególne parafie naszej Diecezji do organizowania nabożeństw i spotkań biblijnych oraz do korzystania z materiałów  pomocniczych, przygotowanych przez „Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II”.
Życząc Wam umocnienia wiary w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, poprzez głębsze wejście w rzeczywistość Słowa Bożego zapisanego w Biblii, udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż

Tarnów, 30 kwietnia 2014 r.