Zaproszenie na Drogę Krzyżową w Wielką Środę Roku Pańskiego 2014 2014-04-12

Drodzy Diecezjanie tarnowskich Parafii!

Liturgia Niedzieli Palmowej, którą dzisiaj przeżywamy, ukazuje nam Chrystusa będącego w drodze. Dziś jest to droga prowadząca do Jerozolimy, połączona z radosnym i pełnym entuzjazmu przyjęciem Bożego Syna na ulicach Świętego Miasta. Dokładnie za pięć dni stanie się ona ostatnią Jego drogą – drogą krzyżową, która zakończy się Paschą Zbawiciela w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania.
Szczególną okazją do podążania śladami cierpiącego Chrystusa będzie dla nas tegoroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione w Wielka Środę na ulicach Tarnowa. Rozpocznie się ono na tarnowskim Rynku o godz. 20.00. W drodze, którą pójdziemy razem z Chrystusem niosącym krzyż, będą nam w tym roku towarzyszyć dwie wielkie postacie: błogosławiony, a już niedługo święty Jan Paweł II oraz błogosławiona Karolina Kózkówna. Będziemy nie tylko wpatrywać się w ich drogi życia, które doprowadziły ich do świętości, ale także będziemy nieść ich relikwie, jako widzialne świadectwo uczestnictwa konkretnych ludzi w paschalnym zwycięstwie Chrystusa.
Zapraszam Was bardzo gorąco, drodzy Mieszkańcy Tarnowa, do udziału w tegorocznej Drodze Krzyżowej ulicami naszego Miasta. Zaś na owocne przeżywanie całego Wielkiego Tygodnia udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż