Komunikat w związku z udzieleniem święceń biskupich nowym biskupom pomocniczym diecezji tarnowskiej 2014-01-05

Drodzy Diecezjanie!

W liturgiczne święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, tj. 25 stycznia 2014 r., będziemy przeżywać w Kościele tarnowskim radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez dwóch nowych biskupów pomocniczych naszej diecezji: ks. Jana Piotrowskiego i ks. Stanisława Salaterskiego.
Uroczysta Msza św., połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, o godz. 10.00. Jeszcze raz proszę Was gorąco, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji Biskupów Nominatów, szczególnie w dniu ich konsekracji biskupiej, aby mogli owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed Nimi obowiązki i nowe wyzwania.
Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa
† Andrzej Jeż