DZIEŃ MARYJNY w Roku Wiary – 12-13 X 2013 r. 2013-10-06

Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zaplanowała w dniach 12-13 X 2013 Dzień Maryjny w Roku Wiary. Idea tego dnia związana jest z przypadającą 13 października kolejną, 96 rocznicą ostatniego objawienia fatimskiego, a także z odbywającą się w tych dniach ogólnoświatową pielgrzymką do Grobu św. Piotra grup i stowarzyszeń związanych z duchowością maryjną.

W związku z tym doniosłym wydarzeniem do Rzymu zostanie przywieziona oryginalna figura Matki Bożej z Fatimy. Najważniejszymi momentami przeżywanego w Rzymie Dnia Maryjnego będą: w sobotę 12 X o godz.17 wspólna modlitwa i katecheza z udziałem Ojca Świętego na Placu Św. Piotra w obecności Figury Fatimskiej oraz o godz. 19 w Sanktuarium Madonna del Divino Amore (Matki Bożej Miłości) w Rzymie różaniec w łączności z sanktuariami maryjnymi całego świata; w niedzielę 13 X o godz. 10 różaniec na Placu Św. Piotra oraz o godz.10.30 Msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka połączona z oddaniem całego świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

Krajowy Duszpasterz Środowisk Twórczych zaprasza dnia 12 października w sobotę na XXXI Ogólnopolską Pielgrzymkę Środowisk Twórczych na Jasną Górę. Tradycyjnie - jak co roku - staną przed tronem Królowej Polski na Jasnej Górze ludzie twórczo zaangażowani na płaszczyźnie kultury. Program pielgrzymki:
godz. 10:00 Droga Krzyżowa na Wałach godz. 12:00 Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu godz. 13:00 Spotkanie artystów w Sali Jana Pawła II godz. 15:00 Wyjazd