Proszę o modlitwę za nich.. 2007-05-12

Apel Biskupa Tarnowskiego na VI Niedzielę Wielkanocną (13 maja 2007)
Umiłowani Diecezjanie, Bracia i Siostry!

W odczytanej dziś z Ewangelii mowie pożegnalnej, skierowanej do apostołów, Jezus zapewniał, że wprawdzie odejdzie, ale i powróci do nich (por. J 14,28). Swą obietnicę spełnił po zmartwychwstaniu. Od tego wydarzenia Kościół nieustannie doświadcza „odwiedzin” Chrystusa. Nasz Pan i Zbawiciel przychodzi do nas przede wszystkim przez pośrednictwo kapłańskiej posługi, dzięki której mamy sposobność spotkać Go w głoszonym Słowie i sprawowanych sakramentach świętych.

Jako wspólnota Kościoła tarnowskiego cieszymy się, że w dalszym ciągu Pan okazuje nam swoją łaskę, powołując do służby kapłańskiej wielu młodych i gorliwych ludzi. W odpowiedzi na miłujące spojrzenie Jezusa i apel „Pójdź za Mną” mają szczególny udział rodzice i rodziny powołanych oraz ich duszpasterze, którym szczerze dziękuję za pracę i tworzenie właściwego klimatu dla wzrostu ziarna kapłańskiego powołania.

Przed pięcioma laty na wezwanie Jezusa wspaniałomyślnie odpowiedziało trzydziestu dwóch alumnów naszego Seminarium, którzy przystąpią do święceń diakonatu w sobotę 19 maja o godz. 1000 w kościołach: w Tarnowie – Mościcach, w Nowym Sączu – par. św. Heleny oraz w Pilźnie. Polecam ich Waszej modlitwie indywidualnej i wspólnotowej. Zaś do udziału w uroczystości serdecznie zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza z parafii i dekanatów sąsiadujących z parafią udzielania święceń.

Tydzień później, w sobotę 26 maja, o godz. 900, w Katedrze tarnowskiej trzydziestu jeden diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Proszę o modlitwę za nich, aby ich serca napełnione zostały przez Ducha Świętego pokojem, jakiego świat dać nie może oraz odwagą do świadczenia o Chrystusie i Ewangelii aż po krańce świata.

Drodzy Diecezjanie!

Miesiąc maj to czas egzaminów maturalnych i podejmowania decyzji o dalszej drodze życia przez absolwentów szkół średnich. Módlmy się, aby towarzyszyło im Boże błogosławieństwo w tym ważnym i decydującym o ich przyszłości czasie. Tych zaś, którzy odczytują w swoim życiu znaki powołania do kapłaństwa, zachęcam do zaufania Jezusowi i do wstąpienia do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Troskę o liczne i dobre powołania powierzajmy podczas nabożeństw majowych Matce i Wychowawczyni powołań kapłańskich. „Niech Ona wstawia się za nami, aby ludowi chrześcijańskiemu nie zabrakło sług Bożej radości: kapłanów, którzy w jedności z ich Biskupami, będą wiernie głosić Ewangelię i sprawować sakramenty, zatroszczą się o lud Boży i będą gotowi, by ewangelizować całą ludzkość” (Orędzie Benedykta XVI na 44. Światowy Dzień Modlitw o Powołania).

† Wiktor Skworc

Biskup Tarnowski