Jubileuszowe podziękowanie ks. Biskupa Ordynariusz 2005-11-13

Ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc nadesłał list do duszpasterzy i parafian z Krzyża z podziękowaniami za zaproszenie i udział w uroczystościach dziekczynnych za 80 lat istnienia naszej parafii. Oto treść listu..

EPISCOPUS TARNOVIENSIS

Tarnów, 2005-11-09
L.dz.: LT. XI - 2/I S/OS

Księże Proboszczu,
Księża Wikariusze,
Drodzy Parafianie z parafii p.w. Św. Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy W Tarnowie

Z radością uczestniczyłem 6 listopada br. w dziękczynieniu za 80 lat istnienia parafii. Przy tej okazji poświęciłem Krzyż Misyjny jako znak przeżytych misji parafialnych.

Całej wspólnocie gratuluję dopracowanego w szczegółach pięknego kościoła, który powstał z wiary i ofiary wielu spośród Was. Tym wszystkim, którzy troszczą się o piękno świątyni składam serdeczne podziękowanie. Pragnę wypowiedzieć pasterskie “ Bóg zapłać " za ofiary duchowe oraz materialne, za modlitwy i cierpienia. Niech radość płynąca z piękna Domu Bożego zachęca wszystkich do troski o świętość Kościoła jako wspólnoty wierzących.

Księdzu Proboszczowi dziękuję za wytrwałą pracę duszpasterską i administracyjną, za troskę zarówno o Kościół Duchowy jak i materialny. Niech Bóg pomnaża swoją łaską jej owocność.

Wszystkich - Księdza Proboszcza, Księży Wikariuszy i Wiernych Świeckich -polecam Bogu. Niech obdarza Was potrzebnymi łaskami, aby rodziny stawały się domowymi kościołami, a cała wspólnota parafialna wzrastała w wierze, nadziei i miłości.

Życzę, aby w parafii Tarnów-Krzyż, ludzka rodzina była środowiskiem przechowywania żywej wiary, dawania świadectwa codziennym życiem, aby młode pokolenie doznawały dobra, jakie płynie z życia Ewangelią.

Niech z tej atmosfery modlitwy i życia wiarą rodzą się liczne powołania do służby Ewangelii oraz świadkowie, gotowi do podejmowania w wielu dziedzinach życia odpowiedzialności za sprawy społeczne.

Raz jeszcze, całej parafialnej wspólnocie gratuluję piękna parafialnej świątyni. Niech ono odzwierciedla duchowe piękno was wszystkich.

Na dalszy trud budowania Kościoła Żywego, Księdzu Proboszczowi i Całej Parafii, z serca błogosławię.

+ Wiktor Skworc