Komunikat Biskupa Tarnowskiego 2013-09-01

w związku z rozpoczęciem peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w Diecezji Tarnowskiej

Umiłowani Diecezjanie!W liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września br., nasza Diecezja rozpocznie Peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii świętej Siostry Faustyny i błogosławionego Jana Pawła II. Obraz, który do tej pory nawiedzał Archidiecezję Krakowską, został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Benedykta XVI podczas audiencji generalnej w dniu 14 września 2011 roku. Po wyrażeniu zgody przez Metropolitę Krakowskiego, Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, podejmiemy to błogosławione dzieło w naszej Tarnowskiej Diecezji. Hasłem przewodnim peregrynacji będą słowa zaczerpnięte z hymnu Magnificat: „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie” (Łk 1,50). Poprzez dzieło peregrynacji pragniemy dążyć do umocnienia naszej wiary, propagowania kultu Bożego Miłosierdzia oraz szerzenia czci Jego największych apostołów – świętej Siostry Faustyny i błogosławionego Jana Pawła II.

Gorąco zapraszam Was i zachęcam, Drodzy Diecezjanie, do licznego udziału w uroczystej Eucharystii na rozpoczęcie Peregrynacji. Będzie ona sprawowana przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu, w dniu 14 września o godzinie 15.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy o błogosławione owoce tego szczególnego czasu podarowanego nam przez Boga.

Wszystkim Diecezjanom życzę, by zbliżający się czas nawiedzenia obfitował w głęboką refleksję nad tajemnicą Bożego Miłosierdzia, by prowadził do otwarcia naszych serc na siłę Jego działania i by rozpalił nas nowym ogniem apostolskiej gorliwości.

W oczekiwaniu na wspólne spotkanie w Starym Sączu, udzielam Wam z serca pasterskiego błogosławieństwa.
† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie