KOMUNIKAT Z OKAZJI SREBRNEGO JUBILEUSZU KAPŁAŃSTWA BISKUPA ANDRZEJA JEŻA 2013-06-09

Kościół tarnowski będzie obchodził w najbliższą środę srebrny jubileusz kapłaństwa swego arcypasterza – biskupa Andrzeja Jeża. Zwracam się do Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, abyście z radością i wdzięcznością objęli modlitwą osobę i pasterską posługę naszego biskupa Andrzeja.

Jego kapłańska droga rozpoczęła się 12 czerwca 1988 roku, kiedy z rąk abp Jerzego Ablewicza przyjął święcenia kapłańskie. 25 lat kapłaństwa było naznaczonych gorliwą pracą między innymi w charakterze wikariusza w Krościenku n/Dunajcem i Wierzchosławicach, ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, proboszcza parafii w Tarnowie-Mościcach i parafii p.w. św. Małgorzaty w Nowym Sączu oraz biskupa pomocniczego i diecezjalnego.

Za dar kapłaństwa i owoce kapłańskiej służby biskupa Andrzeja i Jego współbraci, kapłanów obchodzących także srebrny jubileusz, dziękować będziemy Bogu podczas Mszy świętej w tarnowskiej Katedrze 12 czerwca o godz. 12:00. Do udziału w tej Eucharystii zapraszam wszystkich, a szczególnie tych, którzy doświadczyli pasterskiej miłości biskupa Andrzeja.

Wdzięczni za dotychczasowe lata kapłańskiej posługi, zawierzajmy naszego biskupa i Jego troskę o Kościół tarnowski Bogu w Trójcy Jedynemu i Bogarodzicy!

† Wiesław Lechowicz

Wikariusz Generalny