Komunikat w związku z Dniem Życia Konsekrowanego 2013-01-27

2 lutego 2013 r.

Umiłowani Diecezjanie!

W liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego będziemy po raz kolejny przeżywać Dzień Życia Konsekrowanego. Będzie to okazja do wyrażenia wdzięczności za dar powołań, którymi Pan Bóg ożywia swój Kościół, obdarzając go wciąż nowymi osobami podążającymi z zapałem i gorliwością drogą rad ewangelicznych.

Modlitewną wdzięczność wobec sióstr i braci z zakonów oraz zgromadzeń kontemplacyjnych i czynnych, a także osób zrzeszonych w instytutach świeckich, wyrazimy uroczystą Eucharystią sprawowaną w katedrze tarnowskiej, w dniu 2 lutego o godz. 12.00. Zaś w wigilię święta Ofiarowania Pańskiego, 1 lutego, zjednoczymy się w modlitwie podczas celebracji wspólnych Nieszporów w dwóch miejscach naszej diecezji: o godz. 16.30 w klasztorze Sióstr Klarysek w Starym Sączu oraz o godz. 17.00 w klasztorze Ojców Redemptorystów w Tuchowie.

Zapraszam wszystkich diecezjan do wyrażenia wdzięczności za dar życia konsekrowanego w Kościele oraz do modlitwy w intencji osób konsekrowanych, dzięki którym odwieczna miłość Boga znajduje swoje konkretne urzeczywistnienie w świecie.

Wszystkim diecezjanom udzielam pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż