Życzenia Biskupa Tarnowskiego na Boże Narodzenie 2012-12-23

Umiłowani Diecezjanie!

W całym Kościele Powszechnym przeżywamy błogosławiony czas Roku Wiary, w którym pragniemy jeszcze mocniej przylgnąć do prawd objawionych i odkryć na nowo wartość naszej tradycji chrześcijańskiej.

W szczególny sposób wpisują się w nią Święta Bożego Narodzenia, których duchowy klimat roztacza przed nami głębię oraz urzekające piękno tajemnicy Boga, który w osobie swego Syna stał się nam tak bardzo bliski.

Niech czas doświadczania bliskości Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia wnosi w Wasze codzienne życie miłość – podnoszącą i budującą. Niech Jezus Chrystus, Jedyna i Największa Nadzieja człowieka, obdarza Was swoją łaską, dzięki której wszystko staje się bardziej promienne i jasne.

Zapewniam Was o mojej duchowej bliskości, której wyrazem jest codzienna modlitwa za moich Diecezjan. Proszę Was również o ten duchowy dar u początku mojej posługi Kościołowi tarnowskiemu.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż