KOMUNIKAT O XII DNIU PAPIESKIM 2012-10-06

Drodzy Diecezjanie! W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy obchodzili dwunasty Dzień Papieski, pod hasłem Jan Paweł II - Papież Rodziny. W tym roku błogosławiony Jan Paweł II zaprasza nas do pochylenia się nad chrześcijańską prawdą o rodzinie, nad jej istotą i misją we współczesnym świecie.

Rodzina – jak pisał Ojciec Święty w Adhortacji Familiaris consortio – „jest znakiem nadziei dla współczesnego świata, z niej bowiem wywodzą się przyszłe pokolenia, które przekazują wiarę w jedynego Boga i objawiają w pełni miłość Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela, do człowieka”.

W przyszłą niedzielę, podczas XII już Dnia Papieskiego, będziemy słuchali słów Ojca Świętego, będziemy się modlili o świętość polskich małżeństw i rodzin, o otwartość na dar życia, o mądrość dla ustawodawców, odwagę dla samorządów, aby wzmocnić rodzinę jako podstawową komórkę życia społecznego. Będziemy mieli okazję wspomóc także dzieło, które od lat nazywane jest żywym pomnikiem Jana Pawła II.

Drodzy Diecezjanie!

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad 2500 stypendystów z całej Polski, w tym z diecezji tarnowskiej. Dzięki waszej ofiarności mogą oni realizować swoje marzenia edukacyjne. W przyszłą niedzielę podczas kwesty przy kościołach, będziemy mogli materialnie wesprzeć uzdolnioną młodzież. Zachęcam Was, by w duchu wielkodusznej ofiarności i solidarności z uczącą się i studiującą młodzieżą, wspomóc materialnie to dzieło poprzez swoje ofiary składane do puszek przy kościołach. Wszystkim wspierającym materialnie i modlitewnie Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” życzę obfitości Bożych łask. W tej myśli udzielam pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż - BISKUP TARNOWSKI