Komunikat w związku z obchodami 68. Tygodnia Miłosierdzia 2012-09-30

Obchodom 68. Tygodnia Miłosierdzia, który rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, będzie towarzyszyć hasło: „Kościół domem miłosierdzia”. Hasło nawiązuje do tegorocznego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

Kościół jest naszym wspólnym domem, gdyż jest także domem Bożym, a ponieważ Bóg jest miłosierny (Łk 6,36), również Jego dom powinien być domem miłosierdzia. Bł. Jan Paweł II nauczał, że Kościół powinien stawać się „domem otwartym dla wszystkich i gotowym służyć każdemu” (ChL 29).

Jednym z głównych celów obchodzonego w Polsce od 1945 roku Tygodnia Miłosierdzia jest formacja serc i sumień katolików w duchu Bożej i braterskiej miłości. W tym roku proponujemy wszystkim wiernym, a szczególnie pracownikom instytucji charytatywnych i wolontariuszom, codzienne uczestnictwo w Eucharystii i przypomnienie w poszczególne dni tygodnia przesłania miłości miłosiernej, jakie wypływa z każdego z siedmiu sakramentów świętych. Podczas tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia chcemy wzmocnić nasze przekonanie, że nie tylko Najświętsza Eucharystia, ale także każdy inny sakrament jest źródłem nadprzyrodzonej miłości.

Dziękując za wszelkie przejawy waszego zaangażowania w dzieła miłosierdzia, zwłaszcza realizowane w naszej diecezji przez posługę Caritas, zachęcam dzisiaj do wsparcia akcji dożywiania dzieci poprzez nabycie Chlebka Miłosierdzia.

Niech Bóg nieskończenie dobry i miłosierny przez łaskę 68. Tygodnia Miłosierdzia pobłogosławi i pomnoży wszelkie dobro, które sam zasiał w naszych sercach.

† Andrzej Jeż

Biskup Tarnowski