ZAMYŚLENIA NIEDZIELNE 2012-07-29

Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje.

Popatrzmy, ile dzieci z biednych rodzin, często dotkniętych bezrobociem, rozbitych, patologicznych, nie pojechało na wakacyjny wypoczynek. Ich los nie może być dla nas obojętny. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!

MIVA Polska od lat propaguje dekalog kierowcy.
Niech nauczyciele i katecheci ucząc Bożych Przykazań łączą je z tym dekalogiem dla kierowców:

1.Nie będziesz egoistą na drodze!
2.Niebędziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi!
3.Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować! 4.Szanuj pieszych!
5.Nie zabijaj – bądź trzeźwy!
6.Zapnij pasy – będziesz bezpieczny!
7.Nie bądź brawurowy w prędkości!
8.Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo!
9.Pomagaj potrzebującym na drodze!
10.Przestrzegaj przepisy drogowe, szanuj pracę naszej Policji!