ZAMYŚLENIA 2012-07-01

Święty Proboszcz z Ars powtarzał często: „Jakże niesamowitą rzeczą jest być księdzem!”. I dodawał: „Jakże trzeba żałować księdza, który odprawia Mszę tak, jakby czynił coś zwyczajnego! Jakże nieszczęsny jest ksiądz pozbawiony życia duchowego!”.Przeżywając dzisiaj Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego, rozważając czym jest posługa kapłana w Kościele prośmy dobrego Boga, aby każdy kapłan przemierzał drogę swojego życia z Chrystusem, pozostając całkowicie w służbie ludzi, będąc – jak napisał papież Benedykt XVI – szafarzem ich zbawienia, ich szczęścia, ich autentycznego wyzwolenia, dojrzewając w tym stopniowym przyjmowaniu woli Chrystusa, w modlitwie, w obcowaniu z Nim „serce z Sercem”.

Z modlitwy adoracyjnej na I niedzielę lipca… Panie Jezu, przez wstawiennictwo Matki Bożej, Matki Kościoła i Kapłanów powierzamy Ci dzieło uświęcenia kapłanów. Ona zrodziła i wychowała Ciebie, Arcykapłana, i Ona dziś patronuje trosce Kościoła o powołania kapłańskie i wychowanie kapłanów. Przyzywamy Jej pomocy dla ustrzeżenia od zła i dla wybłagania kapłanom pełni darów Ducha Świętego słowami modlitwy Jana Pawła II: „(…) Matko Jezusa Chrystusa, byłaś z Nim u początków Jego życia i Jego misji, szukałaś Go wśród tłumów, gdy nauczał, stałaś przy Nim, gdy został wywyższony ponad ziemię, wyniszczony przez jedyną i wieczną ofiarę, a towarzyszył Ci Jan jako Twój syn. Przygarniaj powołanych, osłaniaj od początku ich wzrastanie, wspomagaj w życiu i posłudze Matko kapłanów. Amen”.