Komunikat Biskupa Tarnowskiego na Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów 2012-06-24

Umiłowani Diecezjanie!

Przeżywając trwający obecnie rok duszpasterski w myśl słów: „Kościół naszym domem”, uświadamiamy sobie prawdę, że na każdym z nas spoczywa odpowiedzialność za kształt i stan „domu”, który tworzy wspólnota wierzących w Chrystusa. Jego wizerunek jest uzależniony od osobistego wkładu, jaki każdy ochrzczony może wnieść w rzeczywistość Kościoła.
Szczególna odpowiedzialność za oblicze Kościoła spoczywa na kapłanach, od których oczekuje się przede wszystkim świętości życia i przepojonej miłością służby Ludowi Bożemu na wzór Chrystusa Dobrego Pasterza, Kapłana i Sługi. Aby kapłani mogli spełnić te oczekiwania oraz podołać wymaganiom jakie niesie ciągle zmieniająca się rzeczywistość, potrzebują oni i będą zawsze potrzebowali modlitwy swych sióstr i braci w wierze.
Dlatego zwracam się do Was, umiłowani Diecezjanie, aby w przyszłą niedzielę, kiedy będziemy obchodzić ustanowiony przez bł. Jana Pawła II „Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów”, wasza żarliwa modlitwa otoczyła wszystkich kapłanów, szczególnie tych posługujących w waszych parafiach. Polecam waszej modlitwie ich codzienną służbę Chrystusowi i bliźnim, a także wypraszanie nowych świętych powołań kapłańskich na miarę potrzeb Kościoła Powszechnego.
Modlę się razem z Wami, aby Pan zachował całą wspólnotę Kościoła w swojej miłości i doprowadził pasterzy i lud im powierzony do życia wiecznego.
Całej wspólnocie tarnowskiego Kościoła z serca błogosławię: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

† Andrzej Jeż

Tarnów, 20.06.2012