KOMUNIKAT BISKUPA WIESŁAWA LECHOWICZA ADMINISTRATORA DIECEZJI TARNOWSKIEJ W ZWIĄZKU Z INGRESEM BISKUPA TARNOWSKIEGO ANDRZEJA JEŻA 2012-06-10

Umiłowani Diecezjanie, Bracia i Siostry!
Ojciec Święty Benedykt XVI mianował 12 maja br. biskupem diecezji tarnowskiej dotychczasowego jej biskupa pomocniczego Andrzeja Jeża. Historycznej wagi temu wydarzeniu przysparza fakt, że po raz pierwszy w dziejach naszej diecezji jej biskupem został kapłan wywodzący się z duchowieństwa tarnowskiego.
Zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego biskup Andrzej obejmie urząd biskupa tarnowskiego, wobec Kolegium Konsultorów, w najbliższy piątek, dnia 15 czerwca br. o godz. 10:00 w domu biskupów tarnowskich. W tym samym dniu, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dokona się w tarnowskiej Katedrze ingres nowo mianowanego biskupa tarnowskiego. Zatem zapraszam bardzo serdecznie wszystkich Diecezjan do otoczenia księdza biskupa Andrzeja modlitwą i do przybycia do katedry na Mszę Świętą o godz. 11:00, z udziałem między innymi Nuncjusza Apostolskiego w Polsce i Metropolity Krakowskiego.
Szczególne zaproszenie kieruję do wiernych z Limanowej – rodzinnej miejscowości biskupa Andrzeja, z Krościenka i Wierzchosławic – gdzie pracował jako wikariusz oraz do wiernych w Mościcach i parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu – gdzie nasz arcypasterz był proboszczem.
Na hasło swojej pasterskiej nowy biskup tarnowski posługi wybrał słowa: „Ad laudem Trinitatis et Deiparae” (Na chwałę Trójcy Świętej i Bogurodzicy). Będziemy się modlić, by to zawołanie urzeczywistniało się w posłudze pasterskiej biskupa Andrzeja, przekonani, że hojnymi talentami i darami, jakimi biskup Andrzej został przez Boga obdarzony będzie owocnie i po najdłuższe lata służył naszej diecezjalnej rodzinie, stając się w ten sposób „znakiem obecności Chrystusa w świecie” (Jan Paweł II, Wstańcie, chodźmy, s. 122).
Jego osobę i pasterzowanie w Kościele tarnowskim powierzam Waszej życzliwej modlitwie, ponawiając zaproszenie do bazyliki katedralnej w Tarnowie na godz. 11:00 dnia 15 czerwca br.
Z wyrazami więzi w Chrystusie Dobrym Pasterzu i błogosławieństwem

Bp Wiesław Lechowicz