Komunikat Administratora Diecezji Tarnowskiej w związku z nominacją biskupa Andrzeja Jeża, na biskupa tarnowskiego 2012-05-13

Umiłowani Diecezjanie – Bracia i Siostry!

Z radością przekazuję Wam wiadomość, iż Ojciec Święty Benedykt XVI mianował dnia 12 maja br. biskupem tarnowskim biskupa Andrzeja Jeża. Za tę nominację Kościół tarnowski wyraża wdzięczność Ojcu Świętemu, tym bardziej że po raz pierwszy w historii naszej diecezji jej arcypasterz wywodzi się z grona duchowieństwa tarnowskiego.
Ks. bp dr Andrzej Jeż urodził się 3 maja 1963 r. w Limanowej. Po przyjęciu święceń kapłańskich w 1988 roku, pracował jako wikariusz w parafii Krościenko nad Dunajcem i w parafii Wierzchosławice. Następnie podjął studia na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie i na Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Pełnił funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, a w 2004 r. został mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. W 2007 r. Biskup Tarnowski powierzył mu urząd proboszcza parafii p.w. św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Sakrę biskupią otrzymał w dniu 28 listopada 2009 r. w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.
Osobę i posługę pasterską biskupa Andrzeja Jeża otoczmy życzliwością i serdeczną modlitwą. Niech Jezus Chrystus – Najwyższy Kapłan wspiera nowego biskupa tarnowskiego, by jego pasterzowanie dokonywało się dla dobra wspólnoty Kościoła oraz „na chwałę Trójcy Świętej i Bogarodzicy”.

† Wiesław Lechowicz
Administrator Diecezji Tarnowskiej