Zaproszenie Administratora Diecezji Tarnowskiej Biskupa Wiesława Lechowicza do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej ulicami Tarnowa 2012-04-02

Drodzy Mieszkańcy Tarnowa i okolic!

Ojciec Święty Benedykt XVI w Orędziu na tegoroczny Wielki Post wezwał nas, aby troszczyć się o siebie nawzajem. „Troska o bliźniego oznacza, że pragniemy jego czy jej dobra pod każdym względem: fizycznym, moralnym i duchowym” (n. 1).
Jednym z wyrazów troski o siebie jest modlitwa. Dlatego zapraszam Was do wspólnej modlitwy w Wielką Środę podczas tradycyjnej już Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta, która rozpocznie się na Rynku o godz. 20:00.
W rozważaniu stacji Drogi Krzyżowej pomagać nam będą refleksje przygotowane przez tarnowian – małżonków i rodziców, którzy od lat starają się czynić swoją rodzinę domowym Kościołem, a zarazem angażują się
w życie parafii, diecezji i Kościoła w Polsce.
Zapraszam Was serdecznie do tej wieczornej zadumy przy Krzyżu, albowiem wspólne zamyślenie modlitewne nad tajemnicą Bożej miłości
i podążanie śladami Jezusa skazanego na śmierć to najlepszy sposób przygotowania się do spotkania ze Zmartwychwstałym Panem podczas wielkanocnych świąt.
Pozostaję z życzeniami i modlitwą, by Wielki Tydzień i Wielkanocne dni napełniły Was miłością i pokojem, radością i nadzieją.

† Wiesław Lechowicz
Administrator diecezji tarnowskiej

Tuż przed Drogą Krzyżową, na placu Ofiar Katynia odsłonięta zostanie Tablica Smoleńska.
Więcej na ten temat przeczytasz: TUTAJ (kliknij).