Zaproszenie na Pielgrzymkę Rodzin do Starego Sącza 2006-06-03

Drodzy Diecezjanie! Bracia i Siostry!

Z ogromnym wzruszeniem przeżywaliśmy dni apostolskiej wizyty Ojca Świętego Benedykta XVI w naszej Ojczyźnie. Dziś dziękujemy Bożej Opatrzności za to, że Namiestnik Chrystusa i następca Jana Pawła Wielkiego przybył do Kościoła w Polsce i umocnił nas we wierze. Pielgrzymującym na spotkanie z Papieżem i organizatorom parafialnych pielgrzymek składam serdeczne podziękowanie.

Bóg zapłać chorym i cierpiącym, którzy swe cierpienie ofiarowali w intencjach Ojca Świętego i modlili się o duchowe owoce Jego pielgrzymowania.
Papież Benedykt XVI wiele razy przywoływał słowa swojego poprzednika, Sługi Bożego Jana Pawła II i zachęcał nas, abyśmy zachowując dziedzictwo wiary, nadziei i miłości, kształtowali codzienne życie zgodnie z nauką przekazywaną przez naszego Wielkiego Rodaka. Szczególną okazją do pogłębionej refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II będą obchody siódmej rocznicy pobytu Ojca Świętego w Starym Sączu i kanonizacji Matki Kingi.
W pamięci zachowujemy Jego słowa - wezwanie do zmagania się o świętość i prośbę - aby rodziny były „silne Bogiem” i dochowały wiary Chrystusowi. W wygłoszonej wtedy homilii usłyszeliśmy słowa: „Trwajcie mocno przy Chrystusie, aby On trwał w was! Nie pozwólcie, aby w waszych sercach, w sercach ojców i matek, synów i córek zagasło światło Jego świętości. Niech blask tego światła kształtuje przyszłe pokolenia świętych, na chwałę imienia Bożego!”
Drodzy Diecezjanie!
Serdecznie zapraszam Was na rocznicowe spotkanie przy „papieskim ołtarzu” w Starym Sączu, które od kilku lat ma charakter pielgrzymki rodzin. Zapraszam więc serdecznie wszystkie Rodziny, a zwłaszcza należące do Domowego Kościoła, tworzące Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Zapraszam władze samorządowe, których Patronką jest Święta Kinga. Zapraszam dzieci i młodzież wraz z rodzicami, które uczęszczają do szkół noszących imię Jana Pawła. Szczególnie gorąco zapraszam rodziny wielodzietne!
Pielgrzymka Rodzin do Starego Sącza odbędzie się w niedzielę 18 czerwca i będzie też wielką modlitwą o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II.
Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Metropolita Krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, który siedem lat temu towarzyszył Ojcu Świętemu w Jego pielgrzymowaniu do Starego Sącza. On też wygłosi słowo Boże!
Bezpośrednio po Eucharystii Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej zaprasza na rodzinny festyn na placu przed powstającym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II. O szczegółach uroczystości informują okolicznościowe plakaty.
Wszystkim, a zwłaszcza Rodzinom udającym się na Pielgrzymkę Rodzin do Starego Sącza z serca błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

† Wiktor Skworc